Internet jako hlavní téma filmů

19. 11. 2019

Napadlo vás někdy dívat se na film nebo seriál o internetu? Nás ano a jelikož internet a televize jsou v Selfnetu „našim denním chlebem“ poohlédli jsme se po bezbřehém oceánu internetu… Pojítkem v takto laděných filmech je většinou téma bezpečnosti na sítí a vlivu moderních technologií na komunikaci a mezilidské vztahy.

Odpojit
Drama o mezilidských vztazích a komunikaci. Vzájemně propletené dějové linky spojuje právě používání moderních technologií, zvláště to nesprávné používání. Film o tom, co následuje, pokud v našich životech moderní technologie obsadí ta nejdůležitější místa a o tom, jak obyčejní jedinci zvládají nebo nezvládají každodenní situace v zajetí moderních technologií.

Animáky s Raubířem Ralfem
Animák z prostředí videoher je nejen pro děti, ale vlastně pro každého. V prvním díle se Raubíř Ralf nedokáže rozhodnout, zda je lepší být za záporáka nebo slušňáka a aby dospěl k rozhodnutí samozřejmě potřebuje toho správného parťáka. Ve druhém díle Raubíř Ralf a internet se Ralf vydává do nezmapovaných vod internetu, kde udělá pořádné vlny. Zábavná podívána na rodinný filmové večer.

Pátrání
U tohoto snímku je zajímavé hlavně zpracování filmu, děj se odehrává na obrazovce počítače. Drama z roku 2018 vypráví o otci, který pátrá na internetu po své zmizelé šestnáctileté dceři. Stopy hledá v jejím počítači, na Facebooku, v online světě, ale i ve virtuálním světě můžou stopy nadobro zmizet…

Nový typ hororu – horor online
Internet lidem hodně dal. Některým i hodně vzal. Jako třeba studentce Lauře. Ve filmu Odebrat z přátel najdete jednoduchou linku – velká party, alkohol, nelichotivé video, online svět… K tomu si přičtěte mrtvou dívku, videochat a pomstu. A pomsta je teď online!

Tip do budoucna
V síti
Český celovečerní dokument o zneužívání dětí na internetu a o tom, když se role změní a „z lovců se stanou lovení“.  Film půjde do kin na jaře příštího roku. 

Markéta Jargusová

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace