Zakódování kanálů Nova a Prima v HD rozlišení

Poskytovatelé kanálů Nova a Prima si kladou za podmínku, že distribuce signálu jejich stanic v HD rozlišení zařazených do naší nabídky Pro začátek musí být kódovaná.

Co to pro vás znamená?

Zakódování kanálů se týká zákazníků služby Digitální televize. Pokud už používáte jedno z našich dekódovacích zařízení (CA modul nebo set-top-box), tak se pro vás nic nemění. Můžete sledovat nadále všechny programy z nabídky Pro začátek
Máte-li televizi s DVB-C tunerem a nemáte dekódovací zařízení, můžete sledovat programovou nabídku Pro začátek bez zakódovaných kanálů (HD stanice skupiny Nova a Prima). 

Kterých stanic se zakódování týká?

V rámci základní programové nabídky Pro začátek jsou zakódované HD verze kanálů skupiny Nova a Prima. SD verze těchto kanálů zakódované nejsou, tj. jsou dostupné i na televizorech s DVB-C a DVB-T tunerem bez dekódovacího zařízení. Kanály doplňkových programových nabídek (tematické, filmové, Mých 5/10/15, Komplet) jsou zakódované automaticky, pro jejich příjem je vždy nutný CA modul či set-top-box.

Zakódované stanice z nabídky Pro začátek:

 • Nova HD
 • Nova 2 HD
 • Nova Action HD
 • Nova Cinema HD
 • Nova Gold HD
 • Prima HD
 • Prima COOL HD
 • Prima KRIMI HD
 • Prima LOVE HD
 • Prima MAX HD
 • Prima ZOOM HD

Co se nemění?

Změna se netýká žádných dalších kanálů z nabídky Pro začátek. SD verze vyjmenovaných stanic tedy budete mít i nadále k dispozici nekódovaně. Zcela bez zásahů zůstane i nabídka DVB-T, která je složena více než 35 stanic v SD rozlišení a je dostupná pro všechny televizory v domácnosti vybavené DVB-T tunerem. Nic se nemění pro službu Selfnet TV, zde jsou vždy kódované všechny kanály.

Co udělat pro to, abyste mohli sledovat zakódované kanály?

1. Objednat si Selfnet TV

Selfnet TV je interaktivní televize, se kterou nezmeškáte žádný pořad. Kromě televize (se set-top-boxem) je dostupná i na vašich mobilních zařízeních, počítačích, Apple TV, Android TV a některých chytrých televizorech Samsung (s operačním systémem Tizen). Pokud zvolíte Selfnet TV v kombinaci s internetem, získáte obojí včetně set-top-boxu do pronájmu za výhodnou cenu od 550 Kč měsíčně.

2. Zakoupit nebo pronajmout si CA modul nebo set-top-box

CA modul je nejvýhodnějším řešením v případě, že váš televizor je vybaven CI slotem a DVB-C tunerem. CA modul pak nahrazuje set-top-box a nemusíte se tedy starat o další ovladač navíc. CA modul si můžete pronajmout za 49 Kč měsíčně nebo koupit za 1 300 Kč.

Pokud váš televizor nemá CI slot, pak budete potřebovat set-top-box. Set-top-box TechniStar K4 ISIO si můžete pořídit do pronájmu za 69 Kč měsíčně nebo koupit za 3 000 Kč.

Pokud budete chtít použít CA modul nebo set-top-box k nabídce Pro začátek a sledovat tak HD kanály Nova a Prima na druhém a dalším televizoru v domácnosti, pak je třeba počítat se zvýšením měsíčního poplatku o 50 Kč za každý takový televizor v domácnosti.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace